Haber

600 bin galon kırmızı şarap sular altında kaldı, çevre uyarısı yapıldı

Portekiz’in São Lorenco de Bairro kasabasında şarap üretimi yapan Levira isimli firmaya ait iki tankın kazara boşaltılması sonucu 600 bin galon kırmızı şarap yola döküldü. 10 Eylül Pazar günü meydana gelen olayda kimsenin yaralanmadığı paylaşıldı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde yaklaşık 2 milyon litre şarabın sular altında kalarak aktığı görüldü.

The New York Post’un haberine göre, 2 bin nüfuslu São Lorenco de Bairro kasabasında yaşanan olayın ardından bölgede yerel çevre uyarısı yayımlandı. Bölgedeki yol ve tarlalar ile en az bir bodrum katının şarapla dolması sonucu maddi hasar meydana geldiği, Anadia İtfaiyesi’nin ise şarap akışını keserek, şarap akışının yönünü değiştirdiği bilgisi paylaşıldı. Bölgedeki Certima Nehri’ndeki kirlilik.

‘TÜM SORUMLULUĞU KABUL EDİYORUZ’

Olayın ardından bir açıklama yapan Levira firması özür dileyerek, oluşan zararla ilgileneceklerini duyurdu. Şirket, açıklamasında “Temizlik ve onarımla ilgili masrafların tüm sorumluluğunu üstleniyoruz. Durumu mümkün olan en kısa sürede çözeceğiz” dedi. Şirket ayrıca şarabı emen toprağın özel bir arıtma tesisine götürüleceğini de belirtti. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu