İş

Kılıçdaroğlu: “Deprem bölgesinde çalışanların ücretlerinden vergi alınmamalı”

Investing.com – Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu deprem bölgesine gitti. Kılıçdaroğlu, Malatya’da iş insanlarıyla bir araya geldiğini ve iş insanlarının kendisine ilettiği sorunları dinleyip neler yapılabileceğini konuştuğunu söyledi.

“Kaliteli personel yok”

Kılıçdaroğlu, bölgedeki iş insanlarının yaşadığı sorunlardan ilkinin çalışacak nitelikli eleman bulamamaları olduğunu belirtti.

“İşçi maaşlarına vergi yok”

Kılıçdaroğlu, vergilendirme açısından pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu konuda özel bir çalışma yapmasının faydalı olacağını söyledi.

Başkan olursa en azından bir süre deprem bölgesinde vergilerin işçilerin fiyatlarından alınmaması için bazı gerekçeler sunulacağını ancak hükümetin bunu yapması durumunda mutlu olacaklarını belirtti. çoktan.

“Sosyal Devlet anlayışına göre muamele edilmelidir”

Kılıçdaroğlu, süt üreticilerinin sütlerini satamadıklarını ve bu konuda kendisine şikayetler geldiğini söyledi. Kalan kayısı eserleri için de Toprak Mahsulleri Ofisi’ni davet ederek, Sosyal Devletin gereği olarak Et ve Süt Kurumu’nun bu duruma bir çözüm bulması gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, esnafın son derece sancılı olduğunu belirterek, bu süreçte kredilerin silinmesi veya en azından ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Yazar: Necdet Erginsoy

kaynarca-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu