Yaşam

Malını Satıp Nafakadan Borç Aldı! Burak Sergen İsyan Etti, Hapis Cezası Aldı

Sadakatsiz dizisindeki rolüyle büyük hayran kitlesine ulaşan Burak Sergen, 2018 yılında meslektaşı Işıl Sergen’den tek celsede boşanmıştı. 14 yaşında bir oğlu olan ve nafaka ödemeyi kabul eden oyuncu, Ulus’taki evini eski eşine bırakmıştı. Ancak çiftin ortasında çıkan nafaka krizi mahkemeye taşındı. Nafaka ödemek için mal varlığını satan ve kredi çeken Burak Sergen, ödemelerini yapamadığı için cezaevine girdi.

“1 EV, 3 ARABA GİDİYOR”

Nafaka davasına önceki gün katılan ve ardından açıklama yapan Burak Sergen, yaşadıklarına isyan etti. Varlıklarını satışa çıkardığını ve durumun mağduru olduğunu belirten Sergen, “Ankara’da bir ev, üç araba, annemin evi ve son aylarda kaybettiğim 5 kardeşe bölünmüş babamın evi çocuğum ve eşine el konuldu. Eğitim, spor masraflar, tatil masrafları… Bunların hepsini ben ödüyordum. 18 bin TL nafaka karşılığında anlaştım. Çocuğumun daha üstün koşullarda olmasını istediğim için onayladım ve hep de ettim” dedi.

“3 AY HAPİS CEZASINA CEVAP VERİLDİM”

“Protokone göre nafaka bir yıldan sonra artıyor” diyen Burak Sergen, sözlerine şöyle devam etti: “Eğitim konusunda anlaşamadık. 1 yılda 3 okul değiştirip sınıftan attırdı. Çocuk sınıfta kaldı. Bu eğitimde fikir ayrılığı oldu. Sorulmadan kendi kafasına göre hareket ediyor ve bilgi vermiyor sonradan öğrendim. Nafakanın ne zaman artacağını anlaşamadık. 18 bin liradan 25 bin liraya kadar cezayı ödemek istedik. Bunun için artık cezanın temyiz süresini bekliyoruz.”

“İTİRAZIMIZ KABUL EDİLMEZSE CEZAMI GERİ ÇEKECEĞİM”

Oğlu için her türlü fedakarlığı yaptığını ancak eski eşinin iyi niyetini suistimal ettiğini söyleyen Burak Sergen, “Londra’ya tatile gidiyorlar, fatura bana geliyor. Bodrum’a gittiğinin faturası bana geliyor. Biliyorsunuz ortak karar verilecekti protokolde böyle yazıyor. İtiraz kabul edilmezse ceza vereceğim. İtiraz kabul edilmezse ceza vereceğim. Çocuğum yatacak mı diyecek” 3 ay. Nafaka ödemek için mi bunu kullandım. Onu da söylemeyecektim ama nafakayı ödemek için kredi çektim tekrar ödedim. Bodrum’da ev sattım yüklü bir ödeme yaptım” dedi.

habercatalzeytin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu