Haber

Türk Sporcudan Dünya Şampiyonluğu

Polonya’da düzenlenen Dünya Hip Hop Savaşları ve Breaking Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Bahçeşehir Koleji Ataşehir Kampüsü öğrencisi milli atlet Mina Cemre Hepgür, çocuklar Hip Hop Battle kategorisinde 63 sporcu arasından birinci seçilerek dünya şampiyonu oldu.

Uluslararası Dans Örgütü’nün (IDO) Polonya’da düzenlediği Dünya Hip Hop ve Breaking Şampiyonası’na 32 ülkeden 4 bin 500 sporcu katıldı. Kielce şehrinde düzenlenen yarışta Türkiye’yi temsil eden Bahçeşehir Koleji Ataşehir Kampüsü öğrencisi 13 yaşındaki milli atlet Mina Cemre Hepgür, “Hip Hop Çocuk Mücadelesi”nde 63 sporcu arasında rakiplerini geride bırakarak dünya şampiyonu oldu. ” kategorisi. Aynı yarışmada “Hip Hop İkili Çocuklar” kategorisinde de yarışan milli atlet Hepgür, ortağı Melis İhtilal ile birlikte 124 çiftte dünya üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyonada Türkiye toplam iki altın, bir gümüş ve bir bronz madalya kazandı.

“İstiklal Marşımızı söylemek beni çok duygulandırdı”

Daha önce ‘Hip Hop Savaş Çocukları’ kategorisinde Avrupa şampiyonu olarak ülkemize altın madalya kazandıran milli atlet Mina Cemre Hepgür, 5 yaşından beri bale eğitimi aldığını, ardından dans okuluna gittiğini söyledi. Haftanın 4-5 günü hızlı bir şekilde okula gidebilmek ve antrenman yapabilmek için ailesinin Ataköy’den Ataşehir’e taşındığını belirten Mina Cemre Hepgür, dansa olan tutkusu sonucunda elde ettiği dünya şampiyonluğunu şöyle anlattı: “Ben Cumhuriyetimizin 100. yılında bu başarıyı ülkeme armağan etmekten son derece mutlu ve mutluyum.” “Gurur duyuyorum. En büyük tutkum bayrağımızı göklere çıkarmak ve İstiklal Marşımızı dansla söylemek beni çok duygulandırdı. Bu yolculuğuma başladığım ilk günden bu yana yanımda olan herkese, özellikle de eşime teşekkür ediyorum.” ailem ve koçum Can Tohma GC Dans Akademisi’nde.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu